Wynajem z OC sprawcy

Bezgotówkowy wyanajem samochodu zastępczego

auto zastępcze z OC sprawcyKiedy można wypożyczyć samochód zastępczy z polisy sprawcy? Kiedy Twój samochód został uszkodzony w kolizji z winy innego kierowcy i wymaga naprawy. Ubezpieczalnia nie ma prawa odmówić pokrycia kosztu wynajmu auta. Jeżeli do momentu kolizji używałeś swój samochód systematycznie, masz podstawy ażeby wypożyczyć auto zastępcze.

Wypożyczone auto musi być tej samej klasy, co uszkodzony pojazd. W przeciwnym razie, towarzystwo ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania. Jak długo można korzystać z auta zastępczego z OC sprawcy?

Samochód zastępczy z umowy OC sprawcy należy się do momentu zwrotu przez zakład naprawczy sprawnego samochodu. Czyli na całkowity okres naprawy uszkodzonego samochodu.

Jak wypożyczyć pojazd zastępczy? Mamy trzy możliwości  i żadna z nich nie jest wyjątkowo zawiła.

 • Skorzystanie z wypożyczalni samochodów RDG, która sama rozliczy się z towarzystwem ubezpieczeniowym tzw wynajem bezgotówkowy
 • Samodzielny wybór wypożyczalni angażowanie własnych środków i wynajem samochodu Szczecin angażowanie własnych środków.
 • Skorzystanie z usług wypożyczalni wskazanej przez firmę ubezpieczeniową (wynajem na kilka dni).

Bez względu na to, z jakiej metody skorzystasz, pamiętaj że koszty korzystania auta zastępczego ( przykładowo paliwo, płyny) musisz uregulować na własną rękę.

MIAŁEŚ WYPADEK ? NIE PŁAĆ ZA AUTO ZASTĘPCZE

 • Wypożyczalnia samochodów RDG.pl po kolizji oferuje dla każdego kierowcy  samochód zastępczy.
 • Wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy kolizji jest pokrywany z polisy sprawcy wypadku.
 • Każdy poszkodowany w wypadku może liczyć na zwrot kosztów wynajemu samochodu zastępczego.

AUTO ZASTĘPCZE Z OC SPRAWCY – SUPER ROZWIĄZANIE

Możliwość wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy jest nowym sposobem na rozwiązanie dla wszystkich poszkodowanych w kolizji samochodowej. Oferta jest skierowana zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Użytkując na co dzień samochodem nie jest łatwo przestawić się na komunikację zbiorową, najczęściej wiąże się to z dezorganizacją planu dnia. Niektóre ubezpieczalnie mają wytyczne dotyczące  wynajmu aut zastępczych jednak nie mogą narzucić z której wypożyczalni skorzysta klient. Dlatego przed wypożyczeniem auta zastępczego z OC sprawcy należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • wniosek o auto zastępcze należy dobrze umotywować,
 • segment wypożyczonego samochodu zastępczego nie może być wyższa jak tego uszkodzonego podczas kolizji,
 • stawki wynajmu z oc sprawcy nie mogą odbiegać średnich stawek na rynku,
 • wynajem finansowany jest za technologiczny czas naprawy od momentu powstania i zgłoszenia szkody,
 • w przypadku szkody całkowitej do momentu wypłaty odszkodowania lub zakupu nowego pojazdu,
 • Gdy sprawca wypadku nie posiada ważnego OC koszty wynajmy poniesie Ubezpieczeniowy Fundusz  Gwarancyjny.

Nasza wypożyczalnia samochodów ekspresowo podstawi pod wskazany adres * auto zastępcze z OC sprawcy. Wynajęty samochód będzie posiadał pełne ubezpieczenie OC AC i ASS. Zniesiony będzie również udział własny w ewentualnej szkodzie, wynajem będzie również bez limitu kilometrów i bez kaucji.

Kiedy przysługuje samochód zastępczy z oc sprawcy?

Częstą przyczyną kolizji drogowych, w której uszkodzeniu ulega pojazd, jest nieostrożność lub brawura innego uczestnika ruchu drogowego, prowadzącego inny samochód. W takiej sytuacji kierowca, który jest winny kolizji w rezultacie której doszło do uszkodzenia innego pojazdu, zobowiązany jest do naprawienia wyrządzonej szkody. Szkodą jest w tym przypadku nie tylko niesprawność auta osoby poszkodowanej, i co za tym idzie, konieczność jego naprawy, ale również pozbawienie – na czas naprawy – użytkownika tego auta, możliwości przemieszczania się. Obie te sytuacje podlegają ochronie, którą zapewnia ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej.

auto zastępcze z oc sprawcy szczecinAuto zastępcze po kolizji przysługuje nie tylko w przypadku, gdy do kolizji przyczynił się ewidentnie inny uczestnik ruchu drogowego, jednak w przypadku ustalenia bezsprzecznej winy drugiej strony, pokrzywdzonemu przysługuje zawsze samochód zastępczy z oc sprawcy.
Rolą ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kierującego pojazdem jest bowiem naprawienie ewentualnych szkód jakie ubezpieczony, w związku z prowadzeniem przez siebie pojazdu, wyrządzi innym kierującym, ich pasażerom lub pieszym. Dlatego należy koniecznie pamiętać, aby po wystąpieniu kolizji uzyskać od sprawcy podstawowe dane jego ubezpieczenia oc, a przede wszystkim nazwę ubezpieczyciela, numer polisy oraz termin jej ważności. Jeśli do kolizji zostanie wezwana policja, dane takie znajdą się zapewne w protokole policyjnym lub innym, podobnym dokumencie.
W przypadku braku uczestnictwa policji – a dzieje się tak zwykle gdy nie dochodzi do znaczących strat materialnych i nikt nie został poszkodowany – uczestnicy kolizji wymianę niezbędnych danych załatwiają pomiędzy sobą. Może dojść do sytuacji gdy sprawca odmówi współpracy, bowiem zasłania się swoją niewinnością, brakiem polisy lub też zbiegnie z miejsca zdarzenia.
W takiej sytuacji należy zapisać numer rejestracyjny pojazdu, na podstawie którego bez problemu ustalimy wszystkie informacje na temat polisy oc sprawcy.

W jaki sposób uzyskać auto zastępcze po kolizji ?

Większość autoryzowanych serwisów samochodowych dysponuje flotą aut zastępczych na czas naprawy. Gdy więc po kolizji kierujemy nasze auto do takiego serwisu, od razu możemy uzyskać samochód zastępczy z oc sprawcy Szczecin, którym wyjedziemy z serwisu i który możemy użytkować tak długo, jak długo trwa naprawa naszego auta.
Gdy dokonujemy naprawy w małym warsztacie, niedysponującym tego typu flotą, lub gdy po prostu samochodów zastępczych z oc sprawcy Szczecin z jakiegoś powodu w danym terminie zabrakło, możemy skorzystać z wypożyczalni samochodów RDG. Nasza wypożyczalnia współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi i świadczą interesującą nas usługę typu: samochód zastępczy z oc sprawcy.
W przypadku jeśli przedstawimy: nazwę ubezpieczyciela sprawcy, numer polisy oc sprawcy, numer szkody, to zarówno w serwisie, który naprawia nasze auto, jak też w wypożyczalni, bezgotówkowo wynajmiemy samochód zastępczy w Szczecinie i odjedziemy autem zastępczym.
Właściciel pojazdu zastępczego skontaktuje się z ubezpieczycielem sprawcy wypadku i pomiędzy nimi ustalone zostanie wynagrodzenie za wynajem auta. Wszystkie z tym związane koszty obciążą oczywiście polisę oc sprawcy, co będzie miało wpływ na jego historię ubezpieczenia.
Opisane tutaj rozwiązanie jest bardzo istotnym przyczynkiem dla budowania sprawiedliwych relacji społecznych. Osoba poszkodowana, dla której samochód jest czasami narzędziem pracy, nie powinna na skutek nieprzewidywalnego zdarzenia, tego narzędzia zostać pozbawiona. Winny zdarzenia zaś, jest odpowiedzialny finansowo za zapewnienie takiego stanu rzeczy.