Wynajem z OC sprawcy

Bezgotówkowy wyanajem samochodu zastępczego

auto zastępcze z OC sprawcyKiedy można wypożyczyć samochód zastępczy z polisy sprawcy? Kiedy Twój samochód został uszkodzony w kolizji z winy innego kierowcy i wymaga naprawy. Ubezpieczalnia nie ma prawa odmówić pokrycia kosztu wynajmu auta. Jeżeli do momentu kolizji używałeś swój samochód systematycznie, masz podstawy ażeby wypożyczyć auto zastępcze.

Wypożyczone auto musi być tej samej klasy, co uszkodzony pojazd. W przeciwnym razie, towarzystwo ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania. Jak długo można korzystać z auta zastępczego z OC sprawcy?

Samochód zastępczy z umowy OC sprawcy należy się do momentu zwrotu przez zakład naprawczy sprawnego samochodu. Czyli na całkowity okres naprawy uszkodzonego samochodu.

Jak wypożyczyć pojazd zastępczy? Mamy trzy możliwości  i żadna z nich nie jest wyjątkowo zawiła.

 • Skorzystanie z wypożyczalni samochodów RDG, która sama rozliczy się z towarzystwem ubezpieczeniowym tzw wynajem bezgotówkowy
 • Samodzielny wybór wypożyczalni angażowanie własnych środków i wynajem samochodu Szczecin angażowanie własnych środków.
 • Skorzystanie z usług wypożyczalni wskazanej przez firmę ubezpieczeniową (wynajem na kilka dni).

Bez względu na to, z jakiej metody skorzystasz, pamiętaj że koszty korzystania auta zastępczego ( przykładowo paliwo, płyny) musisz uregulować na własną rękę.

MIAŁEŚ WYPADEK ? NIE PŁAĆ ZA AUTO ZASTĘPCZE

 • Wypożyczalnia samochodów RDG.pl po kolizji oferuje dla każdego kierowcy  samochód zastępczy.
 • Wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy kolizji jest pokrywany z polisy sprawcy wypadku.
 • Każdy poszkodowany w wypadku może liczyć na zwrot kosztów wynajemu samochodu zastępczego.

AUTO ZASTĘPCZE Z OC SPRAWCY – SUPER ROZWIĄZANIE

Możliwość wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy jest nowym sposobem na rozwiązanie dla wszystkich poszkodowanych w kolizji samochodowej. Oferta jest skierowana zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Użytkując na co dzień samochodem nie jest łatwo przestawić się na komunikację zbiorową, najczęściej wiąże się to z dezorganizacją planu dnia. Niektóre ubezpieczalnie mają wytyczne dotyczące  wynajmu aut zastępczych jednak nie mogą narzucić z której wypożyczalni skorzysta klient. Dlatego przed wypożyczeniem auta zastępczego z OC sprawcy należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • wniosek o auto zastępcze należy dobrze umotywować,
 • segment wypożyczonego samochodu zastępczego nie może być wyższa jak tego uszkodzonego podczas kolizji,
 • stawki wynajmu z oc sprawcy nie mogą odbiegać średnich stawek na rynku,
 • wynajem finansowany jest za technologiczny czas naprawy od momentu powstania i zgłoszenia szkody,
 • w przypadku szkody całkowitej do momentu wypłaty odszkodowania lub zakupu nowego pojazdu,
 • Gdy sprawca wypadku nie posiada ważnego OC koszty wynajmy poniesie Ubezpieczeniowy Fundusz  Gwarancyjny.

Nasza wypożyczalnia samochodów ekspresowo podstawi pod wskazany adres * auto zastępcze z OC sprawcy. Wynajęty samochód będzie posiadał pełne ubezpieczenie OC AC i ASS. Zniesiony będzie również udział własny w ewentualnej szkodzie, wynajem będzie również bez limitu kilometrów i bez kaucji.

Zadzwoń do nas