Pytania i odpowiedzi

Najczęściej pojawiające się pytania naszych klientów podczas wynajmu auta.

Jakie dokumenty muszę okazać w chwili wynajmu?

Do wynajęcia samochodu w naszej wypożyczalni potrzebne są dwa dokumenty prawo jazdy oraz aktualny dokument tożsamości (dowód lub paszport).

Czy jest limit wiekowy osoby wynajmującej auto?

Minimalny wiek to 21 lat i posiadanie prawa jazdy co najmniej od roku czasu.

Czy samochód może prowadzić inna osoba niż wskazana w umowie najmu samochód?

Jeżeli w umowie nie została dopisana kolejna osoba to samochód może prowadzić osoba która została uprawiona do tego w umowie najmu samochodu.
Dopisania do umowy dodatkowych kierowców nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jakie formy płatności za wypożyczenie samochodu akceptujecie?

Za wynajem auta można zapłacić gotówką lub przelewem na konto wypożyczalni.

Czy muszę płacić kaucję za wynajmowany samochód?

Kaucja jest dla nas gwarancją należytej dbałości o wynajmowane auto. Pobieramy możliwie jak najniższe kaucje w momencie zwrotu auta bez żadnych uszkodzeń, kaucja podlega. Dla stałych klientów oferujemy wynajem samochodu bez kaucji.

Czy wynajmowane samochody posiadają limit kilometrów?

Nie, samochodami wypożyczonymi z firmy RDG.pl można zrobić tyle kilometrów ile potrzeba. W wypadku wynajmu długoterminowego limit kilometrów ustalany jest indywidualnie.

Jaki jest minimalny okres na jaki mogę wynająć samochód?

Minimalny okres to jedna doba. W indywidualnych przypadkach i dla stałych klientów może on być skrócony w dopasowaniu do Państwa potrzeb nasza wypożyczalnia jest bardzo elastyczna.

 

Czy mogę przedłużyć umowę wynajmu podczas jej trwania?

Oczywiście! Możliwe jest przedłużenie wynajmu jednak należy się z nami skontaktować. Wiąże się to z koniecznością rozliczenie za kolejne dni wynajmu. Opłaty można dokonać przelewem bankowym na nasze konto.

Czy mogę wcześniej zwrócić wynajęty pojazd?

Można wcześniej zwrócić samochód, rozliczenie kosztów wynajętego samochodu zostanie rozliczony z naszym pracownikiem.

 

Czy za wynajem pobierane są dodatkowe opłaty?

Nie pobieramy dodatkowych opłat. Cenę za wynajem otrzymają Państwo w trakcie rezerwacji samochodu. Wyjątek może stanowić zmiana warunków wynajmu samochodu podczas korzystania z wynajętego auta, ewentualne dodatkowe opłaty są zawarte w cenniku.

Co muszę zrobić podczas awarii wynajętego samochodu?

Nasza flota samochodów na wynajem składa się z nowych samochodów. Jednak może się zdarzyć awaria czy kolizja drogowa. W w takim wypadku prosimy o bezpośredni kontakt z numerem naszego biura. Nasze samochody posiadają ubezpieczenie Assistance na wypadek awarii i kolizji które działa na ternie całej Unii Europejskiej oraz na terenie Polski.

Czy muszę zwrócić samochód z pełnym bakiem?

Najczęściej nasze samochody wynajmowane są z pełnym bakiem. Istnieje możliwość zwrotu auta wymagającego dotankowania, jest to niestety usługa płatna zgodnie z cennikiem.

 

Czy mogę palić tytoń w wynajmowanym aucie?

Aby zapewnić komfort wszystkim naszym klientom w wypożyczanych przez nas samochodach obowiązuje całkowity zakaz palenia. Za złamanie tej zasady zostanie pobrana kara umowna która jest wskazana w umowie najmu.

 

Czy samochody są odkażane po wynajmie?

Dezynfekcja wynajmowanego samochodu po każdym kliencie to standard w naszej wypożyczalni. Samochody dezynfekujemy na kilka różnych sposobów. Używamy profesjonalne środki odkażające i ozonujemy wnętrze. Koronawirus Sars -COV 2 nie ma szans.  Sprawdź jak przebiega dezynfekcja samochodu z wypożyczalni aby pozbyć się wirusa COVID – 19

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie prosimy o kontakt z naszą wypożyczalnią. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.