Koronawirus a wynajem samochodu – Bezpieczna wypożyczalnia samochodów

dezynfekcja wypozyczalnia samochodów SzczecinDezynfekcja auta na wynajem po każdym kliencie to standard w naszej wypożyczalni samochodów RDG Szczecin. Dezynfekcja wypożyczonego auta po każdym kliencie, należy do obowiązków każdej wypożyczalni aut. Zapewnienie profesjonalnych standardów w trosce o klienta to obowiązek. Robione jest to na wiele różnych sposobów. Z użyciem środków odkażających, których ostatnio nie brakuje. Przecieramy każdą powierzchnię z jaką klient mógł mieć kontakt. Środkiem na bazie alkoholu etylowego. Dezynfekcja samochodu w wypożyczalni samochodów za pomocą ozonu to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wirusa. Jest on stosowany również w gabinetach dentystycznych jako jeden z najskuteczniejszych środków. Dokładność a nie moc środków to właśnie klucz do pozbycia się problemu.

Żywotność wirusa COVID 19 w samochodzie

Według różnych badań wirus potrafi przeżyć na różnych powierzchniach od kilku do kilkunastu godzin. Jednak w zależności od rodzaju powierzchni czas ten może być różny. I tak wirus najdłużej przeżywa na powierzchniach takich jak szyby, oraz ogólnie rzecz biorąc szkło. Zwracamy więc szczególną uwagę na ten rodzaj powierzchni. Wirus wystawiony na działanie promieni UV ginie szybko. Jednak nie oznacza to, że ginie w miejscach gdzie jest jasno. W samochodzie jest zazwyczaj jasno, więc wydawać by się mogło, że promienie słoneczne zabiją wirusa. Jednak szyba skutecznie chroni wirusa przed promieniami UV. Szczególnie zwracamy uwagę na wszelkie szklane powierzchnię, takie jak wyświetlacze i innego rodzaju tego typu obiekty. Jeżeli chodzi o samochody to wykazano, że wirus na takich powierzchniach żyje najdłużej. Różnica może być nawet kilkudniowa. Zwracamy szczególną uwagę na miejsca gdzie był kontakt z dłońmi człowieka, przede wszystkim kierownica samochodu, gałka od biegów, wyświetlacze i inne rzeczy których bezpośrednio dotykamy. Odkażamy je za pomocą różnych profesjonalnych środków z 70 procentowym alkoholem oraz ozonatorem.

Czy można korzystać z wypożyczalni aut w obliczu koronawirusa?

Przemieszczanie się na terenie Polski było bardzo ograniczone, to jednak bardzo często była  konieczność załatwienia ważnych spraw  w innym mieście. Wypożyczalnia samochodów RDG działa i umożliwia wynajem samochodów w Szczecinie. Zachowując przy tym wszelkie środki bezpieczeństwa. Kiedy warto skorzystać z opcji wypożyczenia samochodu?

  • Rezygnacja z dojazdów do pracy komunikacją miejską,
  • dojazd do innego miasta nie korzystając z pociągów czy autobusów oraz dworca PKS,
  • liczba połączeń kolejowych została zredukowana jednak trzeba dojechać do pracy.

Jakie środki są najlepsze do odkażania samochodu

W dobie korona-wirusa, producenci wręcz prześcigają się w produkowaniu różnorodnych środków służących specjalnie do tego celu. Arsenał tych środków jest bogaty, środki tego typu są zazwyczaj skuteczne. Używamy też innych niespecyficznych środków, które świetnie nadają się do odkażania, takich jak odkażalniki medyczne, koncentraty zimowego płynu do spryskiwaczy, odmrażaczy do szyb a także niezastąpiony zawsze i wszędzie przydatny, spirytus spożywczy. Wszystkie te środki służą do mechanicznego odkażania, widocznych i dostępnych dla naszej dłoni powierzchni, jednak to nie wszystko.

Ozonowanie samochodu zabija bakterie i wirusy

Najpewniejszym środkiem  na wirusa jest ozon. Tylko ozon dotrze do miejsc niedostępnych. Specjalistyczne ozonatory, z powodzeniem usuwają wirus z miejsc trudno i niedostępnych. Nic dziwnego, że podobnego sprzętu używa się w gabinetach dentystycznych i szpitalach. Ich niezwykłą skuteczność potwierdzają specjaliści, którzy mają styczność z tego rodzaju urządzeniami. Klimatyzacja w aucie a koronawirus. Wirus czuje się bardzo dobrze w powietrzu. Nie ginie od razu, a utrzymuje się pewien czas. Dlatego pamiętamy również o wentylacji i klimatyzacji. oczyszczamy ją dokładnie aby wykluczyć możliwość przenoszenia wirusa tą drogą.

Preparaty ochronne na powierzchnię odkażane

Powierzchnię w aucie jak zapewniają producenci, są odporne na działanie alkoholu i środków odkażających. Jednak ostrożności nigdy za wiele. Z troską o trwałość i piękny wygląd wnętrza samochodu, stosujemy preparaty ochronne na powierzchnie odkażane, i wszelkiego rodzaju powierzchnie, które mogą zostać zniszczone przez tego typu środki.

Strategia odkażania powierzchni w wynajmowanym aucie

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, w odległości 1,5 metra od każdego zarażonego człowieka. W aucie zachowanie tego dystansu jest prawie nieosiągalne. Wirus przede wszystkim wydostaje się wraz z wydychanym przez nosiciela powietrzem, w formie aerozolu, najbardziej zwracamy uwagę na powierzchnie, które mogły w ten sposób być najbardziej narażone na ekspansję wirusa. Będą to przede wszystkim szyby ponieważ na szkle najdłużej utrzymuje się wirus COVID-19. Ponieważ człowiek w ciągu minuty kilkanaście razy dotyka powierzchni ust, nosa i twarzy, oznacza to, że również  są głównym nośnikiem wirusa. A jeżeli ręce to wszystkie powierzchnie które miały kontakt z wirusem. Przede wszystkim kierownica, na kierownicę zwracamy szczególną uwagę. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju pokrętła i panele dotykowe, obiektom które mają kontakt z rękoma z reguły poświęcamy dwa razy więcej czasu. Takie miejsca podlegają niejako podwójnej ekspansji na korona-wirusa, poprzez aerozol z wydychanego powietrza tak jak wszystkie powierzchnie, jak również poprzez dotyk. Podsumowując miejsca, które są często dotykane dezynfekujemy z wielokrotnie większą intensywnością.

Odkażanie samochodu z wypożyczalni z troską o klienta

dezynfekowanie wynajmowanych aut covid 19Pamiętamy podejmując czynności odkażające aby, robić to w sposób bezpieczny. Choć środki odkażające są bezpieczne, nadmierna ekspozycja na nie może być niebezpieczna. Wietrzymy auto po każdej procedurze odkażania. Staramy się nie stosować środków z metanolem. Wybieramy raczej te z etanolem. Bardzo uważamy przy dezynfekcji klimatyzacji. Ozonowanie również przeprowadzamy profesjonalnie i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pamiętamy, że są różne poziomy dezynfekcji, ta codzienna musi wejść każdemu użytkownikowi w krew. Należy do niej przetarcie kierownicy i gałki od biegów łagodnym środkiem, najlepiej chusteczką odkażającą za każdym razem, kiedy mieliśmy styczność z daną powierzchnią. Takie zdrowe nawyki uchronią innych użytkowników. Najlepiej działać prewencyjnie, czyli zaleca się stosowanie maseczek ochronnych również podczas jazdy samochodem. Dobrze byłoby również stosować gumowe, ochronne rękawiczki. Wszystkie środki które choć o jeden procent zminimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa są pomocne. Szczególną uwagę przykładamy do dezynfekcji kierownicy,  gałki zmiany biegów, kokpitu, klamek i uchwytów od drzwi, pasów bezpieczeństwa oraz kluczyków do samochodów

Zalecamy i domagamy się aby, każdy kto wykazuje objawy korona-wirusa, zaniechał korzystania z aut z uwagi na szczególny czas w jakim się znaleźliśmy, nie ze względu na dyskryminację kierowców. Każdy kto wykazuje objawy korona-wirusa musi zaniechać prowadzenia pojazdu. Jeżeli jednak mamy informację, że tego typu osoby z jakiś powodów prowadziły. Środki bezpieczeństwa związane z dezynfekcją  wdrażane są przez nas z podwójną mocą. Nie możemy dopuścić aby w tego typu przypadkach był choć cień wątpliwości, że auto jest źle odkażone. Robimy całą procedurę podwójnie, po pewnym czasie powtarzamy wszystkie etapy dezynfekcji.

Odkażanie auta z wypożyczalni stanowi, jeden z filarów odpowiedzialności za ludzi z nich korzystających. Nasze wysiłki i nasza determinacja, nasze nieszczędzenie środków na ten cel, zapewniają bezpieczeństwo i komfort jazdy, bez obawy o wirusa. Ponieważ kierowca musi być spokojny i skupiony, tak aby jego myśli nie rozpraszała dodatkowo ta szczególna dziś obawa. Postępujemy z wyżej wskazanymi wytycznymi, które muszą i bardzo tego pilnujemy być spełnione w stu procentach. Tylko wtedy ludzie będą czuli się bezpiecznie, jeżeli złożymy im gwarancję, że zrobiliśmy wszystko aby zadbać o ich bezpieczeństwo. Więc taką oto deklarację składamy. Dziś bezpieczne auto to również odkażone w profesjonalny sposób auto.

Epidemia koronawirusa COVID-19 to wyzwanie dla nas wszystkich. Z pewnością do każdej podróży należy się odpowiednio przygotować i zwrócić uwagę na następujące sprawy:

  • dezynfekcja samochodu z wypożyczalni aut,
  • tankowanie samochodu wynajętego samochodu w dobie koronawirusa
  • jak długo wirus utrzymuje się na elementach w samochodzie
  • wyjazd wypożyczonym samochodem za granicę  podczas epidemii koronawirusa