Auta zastępcze z wypożyczalni i od ubezpieczyciela

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa ubezpieczyciel ma obowiązek zapewnienia osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym pojazdu zastępczego. Podstawę prawną stanowi zapis w Kodeksie Cywilnym art. 361 § 2: „naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.” Firmy ubezpieczeniowe stosują różne wybiegi, aby utrudnić realizację najmu przez klientów. Wybór usług naszej wypożyczalni gwarantuje ograniczenie kontaktu poszkodowanego z biurokratyczną machiną ubezpieczeniowej korporacji. Wszystkie formalności w zakresie roszczeń za pojazd zastępczy odbywają się dla klienta w trybie bezgotówkowym.

Pojazd zastępczy z OC sprawcy dlaczego z wypożyczalni aut

jak wynająć auto zastęczeWarto pamiętać, że poszkodowanemu pojazd zastępczy w ramach oc sprawcy należy się:  na czas naprawy pojazdu, jeśli po zdarzeniu samochód był jezdny lub od momentu zdarzenia do zakończenia naprawy jeśli pojazd po kolizji został określony jako niejezdny. Mianem niejednego można określić pojazd, który w świetle przepisów o ruchu drogowym nie zostałby dopuszczony do ruchu.

Poszkodowanemu przysługuję auto zastępcze w tym samym segmencie, jak posiadane. Bardzo często ubezpieczyciele celowo wymuszają skorzystanie z pojazdów o niższej klasie dla ograniczenia własnych kosztów. Nasza wypożyczalnie dysponuje pojazdami w różnych segmentach, a zaproponowane auto nie będzie odbiegało komfortem jazdy od własnego.

Warto wiedzieć, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie posiadają własnej bazy pojazdów zastępczych. Oferują wynajem za pośrednictwem wypożyczalni, z jakimi mają podpisane umowy o współpracę. Wypożyczalnie wymagają od poszkodowanego uiszczenia kaucji oraz podpisania umowy wraz z zapisem o udziale własnym w przypadku ewentualnej szkody. Trudności z wynajem będą miały także osoby zadłużone i widniejące w bazach KRD bądź BIK. Nasza firma ma odmienne spojrzenie na aspekt procesu likwidacji. Uważamy, że dbałość o wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa i komfortu jest jedyną właściwą reakcją na zdarzenie szkodowe z udziałem poszkodowanego. W trosce o właściwą jakość oferowanych usług nie stosujemy kaucji ani udziałów własnych. Polityka pro kliencka nie jest popularnym wyborem firm w branży likwidacji szkód. Decyzja o przyjęciu takiej strategi była kluczowa dla naszej firmy i stanowi jej fundament.

Wyliczanie czasu naprawy a wynajem auta zastępczego

Towarzystwa Ubezpieczeniowe na podstawie wykonanych przez likwidatorów technicznych oględzin przedłożą kosztorys ofertowy naprawy pojazdu. Opierając się na wycenie zostanie obliczony technologiczny czas naprawy. Technologiczny czas naprawy to suma wszystkich roboczogodzin ujętych w kosztorysie. Niestety wyceny sporządzane przez ubezpieczycieli zaniżają nie tylko ceny części, ale i znacznie zmniejszają czasochłonność wymaganych operacji. Korzystając z naszej wypożyczalni otrzymasz pojazd zastępczy na pełen okres trwania naprawy auta, a nie jedynie na kilka dni. Bardzo często firmy ubezpieczeniowe stosują wybieg informując, że nie odpowiadają za dostępność części. Prowadzi to do kuriozalnych sytuacji. Warto posłużyć się przykładem: Technologiczny czas naprawy wyceniony na 4 dni, wobec czego pojazd zastępczy od dnia przyjęcia pojazdu do naprawy również 4 dni. Niestety okazuje się, ze zamówiony przez serwis zderzak dotrze z 2 dniowym opóźnieniem. Poszkodowany pozostaje więc z rozebranym pojazdem niezdatnym do jazdy oraz odebranym pojazdem zastępczym. Decydując się na naszą wypożyczalnie gwarantujemy, że nie znajdziesz się w analogicznej sytuacji.

W zależności od zakresu uszkodzeń ubezpieczyciel określi kwalifikację szkody. Jeśli koszt naprawy pojazdu przekroczy wartość pojazdu szkoda zostanie określona mianem całkowitej. Pamiętaj, że pojazd zastępczy w takiej sytuacji przysługuje poszkodowanemu nawet 7 dni po wydaniu decyzji. W przypadku, gdy wartość naprawy będzie mniejsza niż wartość pojazdu szkoda zostanie nazwana szkodą częściową.

Proces likwidacji szkody

gdzie wynająć samochód zastępczy z oc sprawcyW większości przypadków szkód komunikacyjnych proces likwidacji szkody wiążę się ze stresem i walką z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Rekomendowany jest wybór wypożyczalni, która kompleksowo zajmie się roszczeniem pojazdu zastępczego. Warto zaufać profesjonalistom i zapewnić sobie mobilność na czas likwidacji zdarzenia szkodowego. Zapewnienie sobie właściwego komfortu jazdy po kolizji jest niezwykle ważne dla odbudowy pewności na drodze. Odpowiednie auto w tym samym segmencie co uszkodzone pozwoli szybko pokonać chwilowy dyskomfort i przełamać ewentualny niepokój. W naszej wypożyczalni pojazdy podstawiamy w miejsce i o czasie zgodnym z preferencjami klienta. Niezależnie, czy auto potrzebne jest już na miejscu kolizji, czy w wybranym serwisie naprawczym.

Nasza flota samochodów zastępczych

Pojazdy w naszej ofercie są w idealnym stanie technicznym i wizualnym. Spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zdajemy sobie sprawę, że specyfika pracy w wielu branżach wymaga odpowiedniej prezencji. Auto wysokiej klasy to jeden z elementów budujących markę i prestiż firmy. W porównaniu do innych nie nakładamy na klientów limitu kilometrów. Tego rodzaju ograniczenia nie zapewniają pełnej mobilności i utrudniają normalne funkcjonowanie. Pojazd zastępczy zgodnie z naszą ideologią powinien umożliwić wykonanie wszystkich standardowych czynność, jakie osoba poszkodowana zrealizowałaby za pośrednictwem swojego auta. Różnorodność i profesjonalizm wyróżnia nas wśród konkurencji. Nakładziemy nacisk na wysoką jakość obsługi klienta i perfekcyjnie przeprowadzony proces wynajmu pojazdu zastępczego.

Dlaczego wynająć samochód zastępczy w wypożyczalni RDG w Szczecinie

  • brak kaucji
  • brak limitu kilometrów
  • brak udziału własnego w szkodzie
  • wynajem na cały okres naprawy