Kiedy warto wynająć samochód tylko na weekend?

wynajem samochodu na weekendKiedy warto wynająć samochód tylko na weekend? Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć w artykule.

Zazwyczaj większość ludzi, kiedy decyduje się na wynajem samochodu na weekend planuje wycieczkę w konkretne miejsce. Czemu nie skorzystać ze swojego samochodu? Ano, dlatego, że nie każdy go ma albo nie każdy ma duży samochód, do którego jest w stanie wpakować całą swoją rodzinę i bagaż. Wynajęcie samochodu opłaca się również przy organizacji wesel. Praktycznie bez większych problemów jesteśmy w stanie wpakować do jednego samochodu 9 gości weselnych i nie martwić się o ich powrót do domu. Kolejnym przykładem może być wynajem samochodu wtedy, kiedy szykujemy się na jakiś koncert. Mamy tutaj na myśli muzyków, zwłaszcza weselnych. Samochodem 9 osobowym jesteśmy w stanie zabrać zarówno muzyków, jak i cały ich sprzęt — co wiąże się ze sporą oszczędnością pieniędzy, jeśli sama impreza znajduje się na drugim końcu Polski.

Jeśli idzie o same koszta związane z wynajmem samochodu na weekend czy to busa 9 osobowego — nie należą one do zbyt dużych. Jeśli zdecydujemy się na wynajem jednodniowy będzie się to wiązało z kosztem około 100 zł za dobę. Im więcej dni ten koszt spada. Zwykle samochody o takich gabarytach są na ropę, a więc koszta paliwa również nie będą zbyt wysokie. I tutaj drobna uwaga. Zwykle, kiedy odbiera się samochód jest on zatankowany na full – i tak samo powinno to wyglądać przy zdawaniu auta. Warto pilnować dokładnej godziny oddania auta, gdyż niepojawienie się na czas może skutkować sankcjami, zwłaszcza jeśli dana firma, która oferuje wynajem samochodu-za kilka godzin ma następnego klienta. Wypożyczalnia samochodów Szczecin RDG ma w tym zakresie ciekawą ofertę.

Wynajem samochodu na weekend – koszty

wypożyczenie samochodu na weekendCo z ubezpieczeniem i kwestiami prawnymi, które są związane z wynajmem samochodu na weekend? Ubezpieczenie otrzymamy w pakiecie z kluczykami — warto sprawdzić, czy wszystko się zgadza. Jeżeli idzie o nieszczęśliwe wypadki, zwykle, kiedy ich koszt nie przekracza 1000 zł — płaci za nie wynajmujący. Powyżej 1000 złotych — są pokrywane z ubezpieczenia. Przy wynajmowaniu samochodu zapoznajmy się dokładnie z umową, którą dostaniemy. Jeśli coś jest dla nas niejasne — zapytajmy bądź skontaktujmy się z naszym prawnikiem. Najlepiej, jeśli jest umowa jest prosta, przejrzysta i bez żadnych kruczków. Zapraszamy wypożyczalnia samochodów Szczecin RDG Auto Rent

Przed samą podróżą, jeśli idzie o wypożyczony samochód na weekend — nie zapomnijmy sprawdzić jego stanu faktycznego. Jak pracuje silnik? Jak się go prowadzi? Podczas samej jazdy bądźmy rozsądni. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pod maską znajduje się duży silnik, który ma sporą moc, ale nie warto z niej korzystać w pełni — zwłaszcza kiedy wybieramy się w daleką podróż. Nikt nie lubi płacić mandatów.

A więc jak widać, jeśli idzie o odpowiedź na pytanie, kiedy warto wynająć samochód na weekend? Rozwiązań mamy wiele. Wszystko zależy od nas samych, w jaki sposób z nich skorzystamy. W obecnych czasach panuje takie przeświadczenie, że każdy musi mieć swój samochód i wynajem nie jest wtedy potrzebny, ale niekoniecznie wszyscy posiadają na własność swoje auta. Niektórym osobom samochód jest nie potrzebny, albo posiadają, ale jego stan techniczny i ilość km, która została przejechana — nie pozwala na wycieczki. Nie zapominajmy także o wszystkich tych osobach, które posiadają samochody o małych gabarytach. Takie samochody doskonale sprawdzają się na wypad na zakupy, ale nie na długie trasy. Zwykle ich silnik meczy się – jest niewielki co w konsekwencji może przyczynić się do szybszej eksploatacji.

Przed podjęciem decyzji czy opłaca nam się wynająć samochód 9 osobowy na weekend musimy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw i dokonać słusznego wyboru.