Jak można przedłużyć okres wynajmu samochodu

przedłużenie umowy wynajmu samochoduWynajem samochodu jest usługą, która staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Z usług wypożyczalni samochodów coraz częściej korzystają nie tylko firmy, ale także osoby prywatne. Sytuacji, w których konieczne jest skorzystanie z usług wypożyczalni jest naprawdę wiele. Takich sytuacji, w których okaże się, że wypożyczone auto jest nam potrzebne na dłuższy czas niż pierwotnie planowaliśmy, również nie należą do rzadkości. Czy można więc przedłużyć okres wynajmu samochodu, a jeśli tak to w jaki sposób można to zrobić?

Różny czas wynajmu samochodu

Wypożyczalnie samochodów oferują możliwość wynajęcie samochodu na bardzo różny czas. Wynajem na dobę jest ofertą standardową. Na wynajem krótkoterminowy najczęściej decydują się osoby prywatne. Często zdarza się także, że mamy w planach weekendowy wyjazd, a nasz samochód właśnie odmówił posłuszeństwa – w takiej sytuacji dzięki usługom świadczonym przez wypożyczalnie samochodów nie musimy ze swoich planów rezygnować. Z wynajmu krótkoterminowego mogą oczywiście skorzystać także klienci biznesowi. Ceny wynajmu krótkoterminowego, które oferują duże, renomowane wypożyczalnie samochodów są naprawdę bardzo atrakcyjne. Tego typu wypożyczalnie są też bardzo elastyczne, wychodzą naprzeciw różnym potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów. W sytuacji, gdy okaże się, że samochód jest nam potrzebny na dłużej niż zakładaliśmy, bardzo często dają możliwość przedłużenia okresu najmu samochodu. Zanim jednak podpowiemy Wam, jak przedłużyć okres wynajmu auta kilka słów wyjaśnienia o tym, jak wynająć auto.

Na czym polega usługa wynajmu samochodu?

jak przedłużyć wynajem samochoduWynajem samochodu to usługa, która polega na korzystaniu z auta przez ściśle określony czas. W przypadku wynajmu krótkoterminowego najczęściej samochód można wynająć na okres nie dłuższy jak 30 dni. Osoba wynajmująca samochód nie ponosi kosztów jego ubezpieczenia ani serwisu. Są to koszty, które ponosi wypożyczalnia aut. Jedyne koszty, które ponosi wynajmujący to koszt zakupu paliwa. Proces wypożyczenia samochodu w większości renomowanych wypożyczalni jest ograniczony do minimum. Wybrany samochód można wypożyczyć nie tylko zgłaszając się osobiście do wypożyczalni, ale także kontaktując się z wypożyczalnią telefonicznie. Na rynku pojawia się też coraz większa liczba wypożyczalni umożliwiających rezerwację wybranego samochodu za pośrednictwem specjalnego formularza na firmowej stronie www. Wypożyczenie auta poprzez formularz na stronie internetowej jest naprawdę bardzo proste, zajmuje to dosłownie kilka minut. W ofercie dobrej wypożyczalni do wypożyczenia są różne modele aut różnej klasy. Idealne auto dla siebie znajdą zarówno osoby, które chcą całą rodziną lub w gronie znajomych wyjechać na wakacje, jak też osoby, które poszukują kompaktowego auta idealnego do jazdy w mieście. Wybierając samochód z bogatej oferty wypożyczalni możemy określić opcje dodatkowe. Jeśli wyjeżdżamy z dzieckiem, które musi podróżować w foteliku – nie ma problemu, wypożyczalnia zadba o to, aby w aucie znalazł się odpowiedni, dostosowany do wagi i wieku dziecka foteli.

Swoje usługi wypożyczalnie kierują tylko do osób, które mają ukończone 21 lat. Osoba, która będzie kierowała wypożyczonym samochodem powinna też posiadać prawo jazdy minimum od 12 miesięcy. Wybierając się do wypożyczalni samochodów w Szczecinie w celu wynajęcia samochodu należy pamiętać o zabraniu ze sobą zarówno prawa jazdy, jak i drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Tym drugim dokumentem może być zarówno dowód osobisty jak i paszport.

Powody, dla których klienci decydują się przedłużyć czas wynajmu samochodu

Umowa na wynajem samochodu jest podpisywana z wypożyczalnią na ściśle określony czas. Może się jednak tak zdarzyć, że okres ten będzie musiał zostać wydłużony. Wydłużenie okresu wypoczynku jest sytuacją najbardziej przyjemną. Są jednak sytuacje, które już takie przyjemne nie są. Często zdarza się, że osoby wysłane w delegację muszą niestety zostać na wyjeździe kilka dni dłużej niż wynikało to z pierwotnych planów. Do przedłużenia okresu wynajmu samochodu może nas też skłonić wydłużenie okresu naprawy własnego auta. Wszystkie te sytuacje to zdarzenia, których w chwili podpisywania umowy wypożyczenia nie byliśmy w stanie przewidzieć.

Jak przedłużyć okres wynajmu samochodu?

Przedłużenie czasu wynajmu samochodu jest nie tylko możliwe, ale także bardzo proste. O tym, że chcemy przedłużyć okres wynajmowania auta musi powiadomić pracownika wypożyczalni najpóźniej dzień przed wygaśnięciem umowy wynajmu. Pracownik poinformuje nas o wysokości opłaty za dodatkowy okres wynajmu. Płatności za wydłużony okres można dokonać w bardzo różny sposób. Rachunek możemy uregulować zlecając przelew na konto wypożyczalni. Inna możliwość to opłacenie rachunku bezpośrednio w siedzibie wypożyczalni.

Kilka lat temu z usług wypożyczalni samochodów korzystały głównie duże firmy i zagraniczni turyści odwiedzający nasz kraj. Dzisiaj korzystamy z ich usług coraz chętniej. Duże wypożyczalnie wychodząc naprzeciw różnym potrzebom klientów dają możliwość przedłużenia okresu wynajmu samochodu. Zapraszamy wypożyczalnia samochodów Szczecin RDG Auto Rent