Umowa wynajmu samochodu

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ W UMOWIE WYNAJMU SAMOCHODÓW

Dobra umowa wynajmu samochodów  reguluje wszelkie sporne kwestie związane z wynajmem auta. Taki dokument musi zabezpieczać interesy dwóch stron, zarówno osobę wypożyczającą samochód jak i firmę która oddaje samochód w najem. Odpowiednimi zapisy w umowie pomogą  w polubownym i szybkim rozstrzygnięciu wszelkich spornych kwestii. Najlepiej jeśli stworzona jest przez kancelarię prawną która specjalizuję się w tego typu dokumentach.

Tworząc umowę wynajmu samochodów należy w niej zapisać wszystkie ważne kwestie dotyczące najmu. Czytelna i krótka umowa sprawia, że klient wypożyczający auto chętnie zdecyduje się na dzierżawę samochodu. Co w związku z tym powinno się tam znaleźć.

 • dane pojazdu marka, model, numer nadwozia, numer rejestracyjny,
 • dokładny czas wynajmu łącznie z godziną,
 • dokumenty wręczane najemcy może być to dowód rejestracyjny czy ubezpieczenie,
 • opis dodatkowego wyposażenia pojazdu,
 • dokładne koszty wynajmu,
 • opis ewentualnych uszkodzeń samochodu,
 • podpisy stron umowy.

Umowy które przekazujemy naszym klientom w naszej wypożyczalni zawierają te wszystkie punkty.  Treść umowy dokładnie określa warunki wynajmu na ewentualne pytania nasi pracownicy odpowiedzą przed podpisaniem dokumentu.

UMOWA WYNAJMU SAMOCHODÓW – BEZPIECZEŃSTWO

Klient który wypożycza auto w naszej wypożyczalni zawsze ma pewność, że otrzymuje samochód który jest sprawny oraz ubezpieczony. Dlatego też dobrze spisana umowa wynajmu samochodu zawiera paragraf informujący o zakresie ubezpieczenia którym objęty jest pojazd. Minimalny zakres ubezpieczenia to OC NNW oraz mini assistance. Każde auto posiada również aktualny przegląd techniczny.

Będąc klientem wypożyczani samochodów RDG.pl macie Państwo prawa i obowiązki które zawarte są w umowie i regulaminie. Otrzymują Państwo z naszej strony  samochód:

 • sprawny technicznie,
 • ubezpieczony,
 • zatankowany do pełna,
 • czysty.

Jeśli już zostaną Państwo naszym klientem należy pamiętać aby unikać sytuacji ryzykownych, kolizji oraz uszkodzeń auta.

CZYTELNA UMOWA WYNAJMU SAMOCHODÓW = DOBRA WSPÓŁPRACA

Umowa wynajmu samochodów to bardzo ważny dokument. Dokładnie precyzuje prawa i obowiązki zarówno najemcę jak i wynajmującego samochód. Jej forma dokładnie określa i zabezpiecza dwie strony umowy w nieprzewidzianych sytuacjach związanych z korzystaniem z użyczonego pojazdu. Określa również zakres ewentualnych zobowiązań związanych z niewywiązaniem się z niektórych postanowień.

Zachęcamy do skorzystania z oferty wypożyczani samochodów RDG.pl podczas wynajmu aut gwarantujemy minimum formalności. Nie ma to znaczenia czy umowa wynajmu samochodów w formie wynajmu krótkoterminowego czy też jako auta zastępczego z OC sprawcy jest krótka i zrozumiała w każdym paragrafie. Umowa najmu samochodu zastępczego jest trochę bardziej skomplikowana jednak poradzimy sobie ze wszystkim.