Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Szczecin Goleniów

Coraz częściej korzystamy z szybkich i tanich połączeń lotniczych. Czas podróży jest krótki, a ceny biletów również bywają atrakcyjne. Problemem może być jednak dotarcie do miasta, bo lotniska oddalone są od nich o kilkanaście kilometrów.

Kiedy opłaca się wynająć samochód na lotnisku?

wynajem samochodu na lotnisku szczecin GoleniówTransfery lotniskowe realizowane przez korporacje taksówkarskie są bardzo drogie i taksówka dowiezie tylko do hotelu lub apartamentu i dalej jesteśmy bez własnego transportu. Ponownie trzeba korzystać z kolejnych taksówek lub komunikacji miejskiej, która choć w dużych miastach jest dobrze rozwinięta, to jednak nie daje swobody poruszania się po mieście.

Panuje przekonanie, że wypożyczalnia samochodów lotnisko Szczecin jest droższa niż wypożyczalnia w mieście. Bardzo często to błędne przekonanie. Wypożyczalnie usytuowane w pobliżu lotnisk mają świadomość, że ich klientami są przede wszystkim klienci przyjeżdżający na wakacje, którzy chcą połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. To do ich potrzeb dostosowywane są ceny, przecież auto będzie wypożyczone z lotniska na dłużej. Trzeba pamiętać także o tym, że im wcześniej zarezerwujemy samochód na lotnisku w Goleniowie, tym koszt jego wynajmu będzie niższy. Wypożyczalnie na lotniskach, podobnie jak linie lotnicze, stosują różnego rodzaju rabaty, zwłaszcza przed okresem świątecznym lub wakacyjnym.

Wcześniejsza rezerwacja ma także jeszcze inne zalety, pozwala na wybranie samochodu dostosowanego do naszych potrzeb. Podróżują w większej grupie możemy zarezerwować VAN-a lub nawet osobowego busa. Dla dwóch osób wystarczy nieduże auto miejskie. Rezerwując w ostatniej chwili może okazać się, że wolne pozostały tylko luksusowe limuzyny.

Warunki wynajęcia samochodu na lotnisku Szczecin Goleniów

Każda wypożyczalnia samochodów lotnisko Szczecin Goleniów na swojej stronie zamieszcza informacje dotyczące zasad wynajmu auta oraz formularz rezerwacyjny. Najczęściej warunki formalne są takie same dla większości wypożyczalni. Osoba wynajmująca samochód na lotnisku w Szczecinie musi posiadać prawo jazdy kategorii B oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość (paszport, dowód osobisty), musi także posiadać kartę debetową lub kredytową ze środkami zapewniającymi możliwość zapłacenia za wynajem i uiszczenia kaucji, która potem zostanie zwrócona. Chyba że posiada przy sobie gotówkę.

O czym warto pamiętać podczas wynajęcia samochodu?

wypożyczalnia samochodów lotnisko szczecin goleniówPrzed odbiorem auta koniecznie trzeba sprawdzić stan jego zatankowania, bo za paliwo podczas wynajmu płacimy sami. Przy wynajmie z limitem kilometrów (coraz rzadszy) trzeba spisać stan licznika. Dodatkowo trzeba kilka minut poświęcić na oględziny auta, czy nie ma na nim widocznych uszkodzeń. Jeżeli występują, to powinny być wpisane do protokołu przekazania.

Ważną sprawą jest ubezpieczenie samochodu. Najczęściej posiada ubezpieczenia OC, AC i NW, ale warto się dopytać o takie szczegóły jak wkład własny, kierowanie przez inną osobę niż wynajmujący. Czasami warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie. Oddając auto w wyznaczonym terminie musimy oddać go w takim stanie jak w dniu wypożyczenia. Wszelkie nieprawidłowości lub zdarzenia drogowe trzeba zgłaszać natychmiast do wypożyczalni. Czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie oddać samochodu w wyznaczonym terminie. Trzeba o tym wcześniej powiadomić wypożyczalnię, 2-3 godzin spóźnienia najczęściej nie będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami. Brak kontaktu spowoduje nie tylko naliczenie kolejnej doby, ale także uruchomi procedurę poszukiwania pojazdu. Nasza propozycja to wynajem samochodów z lotniska i na lotnisko w Goleniowie zapraszamy.