Wynajem samochodu z hakiem – przepis na udane wakacje

samochód z hakiem wypożyczalnia samochodów SzczecinZbliża się czas wakacji. W jego trakcie wielu z nas będzie miało okazję do wyjechania na zasłużony wypoczynek. Udając się na urlop, przeważnie skorzystamy z własnych samochodów. Jeśli jednak nie posiadamy swoich czterech kółek, warto wypożyczyć samochód z hakiem holowniczym. Dlaczego powinniśmy wynająć samochód z hakiem? Po pierwsze, pozwala on na zabranie w podróż nie tylko bagaży, ale również stwarza możliwość przewiezienia naczepy, w której możemy przechowywać np. rowery czy walizki, które nie zmieściły się w bagażniku oraz potrzebne narzędzia. Co więcej, pojazd posiadający hak holowniczy może także przewozić przyczepy z żaglówkami lub łodziami wypoczynkowymi! Samochód z hakiem powinien jest także przydatnym uzupełnieniem kolumny kilku aut, jeśli udajemy się na wczasy w większej liczbie osób. Pojazd posiadający takie udogodnienie może bowiem holować inne auto, które zostało unieruchomione przez usterkę. Dzięki temu możemy dowieźć zepsuty pojazd do najbliższego warsztatu bez obawy, że zapłacimy krocie za wynajem lawety.

Dlaczego samochód z hakiem jest przydatny podczas wakacyjnego wyjazdu?

Przedstawione wyżej argumenty pokazują, że samochód z hakiem holowniczym posiada bardzo wszechstronne zastosowanie. Ponadto jego obecność pozwala na istotne oszczędności w razie wystąpienia awarii innego pojazdu. Co więcej, przyrządy tego typu mogą być montowane praktycznie do każdego auta. Dzięki temu typowa wypożyczalnia samochodów z hakiem RDG oferuje bardzo szeroki wybór pojazdów. Dostępne w niej samochody różnią się od siebie pod względem:

 • osiągów
 • gabarytów
 • pojemności
 • ładowności
 • wyposażenia
 • segmentu, który reprezentują (nawet auta dostawcze)
 • maksymalnego „uciągu”.

Bardzo duża różnorodność pojazdów, jakie oferuje każda szanująca się wypożyczalnia samochodów z hakiem, sprawia, że każdy wczasowicz znajdzie auto, które akurat będzie odpowiadało zarówno jego wymaganiom, jak i możliwościom finansowym.

Samochód z hakiem – rozwiązanie pozwalające zaznać więcej wolności w trakcie wakacji!

Skorzystanie z usług, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów z hakiem Szczecin, jest dobrym wyjściem praktycznie dla każdego, kto udaje się na wakacyjny wypoczynek. Z tego udogodnienia mogą skorzystać przeróżne grupy turystów. Przede wszystkim jest to świetne wyjście dla osób chcących nocować w przyczepie kempingowej. Mogąc przewozić własny lub wynajęty dom na kółkach, zyskujemy ogromne poczucie wolności. Mamy możliwość nocowania tam, gdzie chcemy, bez strachu o zbyt wysokie ceny w hotelach lub tłumy ludzi w popularnych ośrodkach wypoczynkowych.

Idealne wyjście dla osób, które chcą spędzać aktywnie okres wakacji

Wypożyczalnia samochodów z hakiem jest również miejscem, do którego swoje kroki powinny skierować osoby, którym zależy na spędzaniu urlopu w alternatywny sposób. Samochodem posiadającym hak możemy w dowolne miejsce przewieźć rowery, kajaki czy łódkę. Dzięki temu nie musimy mieszkać w bezpośredniej bliskości szlaków rowerowych czy wodnych, których węzły znajdują się zazwyczaj w zatłoczonych miejscowościach turystycznych. Posiadając własny samochód z hakiem, możemy mieszkać w nieco oddalonym, ustronnym miejscu i dojeżdżać na szlak swoim pojazdem. Tego typu rozwiązanie jest również interesujące dla osób, które zajmują się uprawianiem jazdy konnej. Zwierzęta można bowiem przewozić w odpowiednio przygotowanych do tego przyczepach, którą może ciągnąć nawet zwykła osobówka. W dobie koronavirusa najbezpieczniej udać się na wczasy własną lub wypożyczoną przyczepą kempingową.

Zwiedzaj cały świat – gdzie chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz!

auto z hakiem wypożyczalnia szczecinWypożyczenia samochodu z hakiem jest także rewelacyjnym wyjściem dla każdego, kto chce spędzić wymarzone wakacje za granicą? Dlaczego? Otóż możemy dostać się do innego kraju samochodem. Tam z kolei możemy skorzystać z usług, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów z hakiem RDG i wejść w tymczasowe posiadanie auta. Do pojazdu możemy dołączyć wynajętą naczepę kempingową, co pozwala nam na zwiedzanie świata, przy jednoczesnym unikaniu drogich hoteli. Tego typu wyjście jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które myślą o wyjeździe do Skandynawii, na Lazurowe Wybrzeże, czy w Alpy. Opisywane rozwiązanie jest możliwe do wdrożenia praktycznie na całym świecie! Nic, tylko ruszać w nieznane!

Wypożyczalnia samochodów z hakiem jest także miejscem, które świadczy usługi bardzo przydatne dla miłośników wypoczynku polegającego na poruszaniu się po bezdrożach. Jeśli udajemy się na wyjazd terenowy, odpowiednie do tego przygotowanymi samochodami, auto posiadające hak holowniczy może posłużyć jako doraźna „pomoc drogowa”. Taki pojazd może przy użyciu liny wyciągnąć auto, które np. zakopało się w grząskim lub sypkim gruncie. Dzięki temu możemy zwiedzać nieznane tereny, z dala od głównych dróg łączących ważniejsze miasta. Wyjście to pozwala także na poruszanie się po krajach, które są mniej „cywilizowane”. Zyskujemy zatem ogromną niezależność, którą możemy wykorzystać do zwiedzenia niemal każdego miejsca na ziemi!

Wypożyczalnia samochodów z hakiem Szczecin powinna znajdować się w każdym większym mieście oraz w miejscowościach turystycznych. Jako już powiedziano wcześniej, lokale tego typu oferują najrozmaitsze typy aut posiadające opisywane udogodnienie. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług nie pojedynczego zakładu, lecz placówek zrzeszonych w ramach jednej sieci. Dzięki temu, wypożyczając samochód na jednym parkingu, możemy go oddać w miejscu położonym nawet kilkaset kilometrów dalej. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku wypraw terenowych czy wyjazdów z przyczepami kempingowymi. Ponadto, niemal każda wypożyczalnia samochodów z hakiem w Szczecinie dba o to, aby jej pojazdy posiadały homologację, potrzebne ubezpieczenia (OC i AC) oraz znajdowały się w dobrym stanie technicznym. Nie ma więc czego się obawiać przy wynajmowaniu pojazdów tego typu!

Dla kogo zatem wypożyczenie samochodu z hakiem holowniczym jest rozsądną opcją?

Zbliżając się do końca artykułu, możemy dokonać jego podsumowania. Na początku przypomnijmy sobie, kto dla kogo wynajem samochodu z hakiem jest szczególnie korzystny:

 • osoby nocujące w przyczepach kempingowych
 • rowerzyści
 • żeglarze
 • kajakarze
 • jeźdźcy konni
 • uczestnicy wyjazdów terenowych
 • turyści poruszający się w grupach złożonych z kilku pojazdów
 • zwiedzający, którzy chcą wypróbować zwiedzanie objazdowe
 • osoby stroniące od nocowania w zatłoczonych ośrodkach
 • ludzie, którym zależy na bliższym kontakcie z naturą
 • osoby udające się w wielodniowe „toury”
 • turyści chcący zwiedzić „więcej za mniej” – w szczególności w przypadku zwiedzania zagranicznego.

Rozwiązanie idealne dla każdego!

Ze względu na tak szerokie zastosowanie samochodów z hakiem, z ich dobrodziejstw mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i ich dzieci czy osoby starsze. Takie rozwiązanie jest świetne również zarówno dla turystów podróżujących w grupach, jak i dla zwiedzających ceniącym sobie odosobnienie i prywatność. Wypożyczalnia samochodów z hakiem jest zatem miejscem, z którego usług może skorzystać dosłownie każdy turysta, bez względu na:

 • wiek
 • płeć
 • zainteresowania
 • status finansowy
 • preferencje dotyczące spędzania wolnego czasu
 • ilość czasu, jaki zamierza poświęcić na wypoczynek.

Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać Państwa do tego, że warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam wypożyczalnia samochodów z hakiem. W internecie znajdują się tysiąc stron tego typu przedsiębiorstw, zatem każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, gdzie zamierza się udać! Naprawdę warto! Zresztą chyba nie musimy nikogo o tym przekonywać po przeczytaniu powyższego tekstu.