Contactless w wypożyczalni aut – opis usługi

bezkontaktowy wynajem samochodu w SzczecinieDzisiejsza sytuacja z koronawirusem zmusza nas i wszystkich innych przedsiębiorców o stosowanie nowych rozwiązań w trosce o naszych klientów. Zakupy fizyczne są w duży sposób utrudnione i musimy wdrażać nowe, innowacyjne rozwiązania aby ułatwić wszystkim korzystanie naszych usług. Tyczy się to nie tylko nas, ale każdego przedsiębiorcy i firmę która oferuje produkty fizyczne, oferowane w standardowym sklepie. W dzisiejszych czasach sprzedaż internetowa przeżywa renesans, a wszyscy przedsiębiorcy działający w sieci, notują duże wzrosty sprzedaży. My, jako wypożyczalnia samochodów, stosujemy dosyć znaną i lubianą usługę contactless, którą w poniższym artykule przedstawimy. Opiszemy zarówno jej wady jak i zalety oraz opiszemy na czym polega jej fenomen. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, z pewnością wielu osobom okaże się on pomocny.

Oferując usługi wypożyczalni samochodów, w standardowym trybie pracy mamy całym czasem bezpośredni kontakt z klientem. Jest to w obecnej sytuacji bardzo kłopotliwe, przez co jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany niezbędne jeśli nie chcemy zamykać firmy. Wprowadziliśmy contactless czyli bezkontaktowy system interakcji z klientem. Dzięki temu nadal możemy świadczyć nasze usługi, nawet w trudnej sytuacji epidemiologicznej. W tych trudnych czasach, wielu przedsiębiorców ma poważne problemy ze swoją działalnością. Mówimy tutaj głównie o przedsiębiorstwach które opierają swoją działalność na stacjonarnej sprzedaży i bezpośrednim kontakcie z klientem. Firmy te często muszą całkowicie zamknąć swoją działalność. Bardzo pomocne i skuteczne jest w tym czasie posiadanie swojej witryny internetowej oraz rezerwacji online, ponieważ dziś tam kieruje się największy ruch klientów. Posiadając rozbudowany system sprzedaży online, jesteśmy w stanie nie tylko przetrwać trudne czasy bez większych strat, ale i zdecydowanie zwiększyć naszą sprzedaż z uwagi na ogromny ruch w sieci. Dzisiaj niemal dwukrotnie więcej osób robi zakupy w internecie, stwarza to zarazem ogromne możliwości dla przedsiębiorców działających właśnie tam jak i ogromne ryzyko dla tych, którzy swoją działalność opierają w głównej mierze na sprzedaży stacjonarnej i bezpośrednim kontakcie z klientem twarzą w twarz.

Contactless w wypożyczalni samochodów

Zalety systemu contactless w wypożyczalni samochodów w dobie COVID -19 czasach są nieopisane. Jest on jedną z najlepszych opcji dla przedsiębiorców posiadających właśnie takie stacjonarne biznesy oparte na kontaktach międzyludzkich jakie opisywaliśmy wyżej. Dzięki systemowi contactless mogą oni świadczyć swoje usługi i sprzedawać produkty nie mając bezpośredniego kontaktu z klientem. Jest to bardzo duże ułatwienie i dzięki niemu są oni w stanie utrzymać się na rynku. System ten z pewnością uchroni wiele firm przed bankructwem, dlatego zdecydowanie warto szukać informacji na jego temat i za wszelką cenę próbować go wdrożyć do swojej firmy. Oczywiście, jeśli mamy działalność opartą na bezpośrednim kontakcie z klientem, tak jak opisywaliśmy wyżej. Oczywiście niestety nie wszystkie firmy są w stanie wdrożyć system contactless i są one skazane na poszukiwania innego dobrego systemu mogącego usprawnić sprzedaż w dzisiejszych czasach. Nie mniej jednak tak jak wspominaliśmy wcześniej, jeśli jesteśmy w stanie dany system wprowadzić, bądź jakikolwiek inny system mogący pomóc nam pozyskać nowych klientów i chociaż jak najbardziej zniwelować straty związane z obecną sytuacją, jedno jest pewne, warto go spróbować zastosować i sprawdzić. Jest szansa, że akurat u nas sprawdzi się świetnie i pomoże wybrnąć naszej działalności na prostą. Bezpieczeństwo wynajmu w dobie koronawirusa to podstawa w każdej szanującej się wypożyczalni samochodów

Nasze rozwiązanie contactless zapewnia bezpieczny sposób podróżowania w dobie COVID-19

W wypożyczalni aut system contactless jest jak najbardziej możliwy, jednak nie aż tak prosty do wdrożenia. Bowiem jesteśmy w stanie go wdrożyć i sprzedawać nasze usługi, wypożyczać samochody zdalnie, jednak nie jest możliwe uniknięcie kontaktu wielu klientów z jednym samochodem. Jest możliwe wyłącznie w przypadku najmu długoterminowego. W przypadku krótszego okresu wypożyczenia samochodu, przewija się przez niego mnóstwo klientów i konieczna jest odpowiednia dezynfekcja i zadbanie o higienę samochodu, a głównie jego wnętrza. Jednak, jeśli zadbamy o ten aspekt, rodzi nam się nowy sposób na pozyskiwanie klientów, nie wymagający bezpośredniego kontaktu z nimi i ta sytuacja jest kolejnym dowodem na to, że mimo problemów warto wykorzystać system contactless, ponieważ potrafi on być skuteczny. Pozwalając klientom na rezerwację samochodu przez internet bądź telefonicznie, zdobywamy nowe pole do zdobywania pieniędzy i wyróżniamy się na tle konkurencji. A jak wiadomo w dzisiejszych czasach, nawet najmniejszy zysk jest wart naszego zaangażowania, ponieważ może on decydować o upadłości naszej firmy, albo jej przetrwaniu na rynku.

Telefoniczna rezerwacja samochodu contactless czyli  jak wynająć samochód covid 19

contactless wypożyczalnia szczecin rdgBiorąc się za rozbudowywanie swojego biznesu na rynek online, warto najpierw posiąść odpowiednią ilość wiedzy. Wejście na rynek internetowy bez posiadania odpowiedniej wiedzy naraża nas na dużą utratę pieniędzy i duże ryzyko niepowodzenia. Rynek internetowy jest bardzo korzystny, szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy sprzedaż internetowa wzrosła niemal dwukrotnie. Jednak ma on jedną podstawową wadę, która stanowi również wyzwanie dla chętnych spróbowania swoich sił w sprzedaży internetowej. Jest nią ogromna konkurencja przez którą musimy się przebić. Internet sprawił, że bariera wejścia w biznes stała się stosunkowo łatwa do pokonania, zarówno pod względem zaangażowania jak i zainwestowanych pieniędzy. Sprawiło to, że mnóstwo ludzi weszło tam ze swoimi działalnościami tworząc ogromną konkurencję. Żeby przetrwać w sprzedaży internetowej musimy być w stanie się wyróżnić na tle konkurencji tworząc na prawdę dobry produkt bądź usługę, a także zadbać o odpowiedni marketing. Jest on potocznie nazywany królową biznesu. Jeśli zadbamy o odpowiedni marketing naszych produktów możemy znacząco ułatwić nasze szanse przedarcia się przez hordy konkurencyjnych biznesów i osiągnąć sukces. Jednak warto jeszcze raz powtórzyć, że nie jest to proste, wymaga to posiadania ogromnej ilości wiedzy i z pewnością nie jest to sposób na szybki zarobek. Biznes online wymaga długiej pracy i zaangażowania. Wszystkie nasze samochody są sprawdzane, dezynfekowane między każdym wypożyczeniem.

Podsumowując, zadbanie w dzisiejszych czasach o odpowiednią sprzedaż internetową może nie tylko pomóc utrzymać nam się na rynku i przetrwać kryzys, ale także zwiększyć swoje dochody i sprzedaż. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie wejść ze swoimi produktami albo usługami na rynek online, warto spróbować zastosować sposób contactless w wynajmie samochodów, mający za zadanie zminimalizować bezpośrednie kontakty z klientami. Pozwoli to naszej firmie pozostać otwartym i nie upaść w czasach kryzysu. Wszystkie metody opisywane wyżej są jak najbardziej skuteczne, jednak wymagają ogromnej wiedzy i doświadczenia. Niemożliwe jest skuteczne rozpoczęcie stosowania tych metod bez niezbędnej wiedzy. Wiedza jest w dzisiejszych czasach ogólnodostępna, dzięki czemu z odrobiną dyscypliny i ciężkiej pracy możemy ją zdobyć. Warto próbować wszystkich możliwych sposobów na przyciągnięcie klientów, szczególnie jeśli mogą one uratować naszą firmę przed upadkiem albo bankructwem. Zapraszamy Wypożyczalnia samochodów Szczecin RDG