Cena wynajmu samochodu z segmentu D w Szczecinie

cena wynajmu segment D SzczecinW obecnych czasach samochód to z całą pewnością najbardziej popularny środek transportu na całym świecie. Oznacza to, że panuje olbrzymie zapotrzebowanie na auta, które jest zaspokajane przez wiele różnego rodzaju producentów samochodów osobowych. Nowych modeli samochodów powstaje tak wiele, że z przyczyn praktycznych zostały one podzielone na parę klas, nazwanych według pierwszych liter alfabetu.
Choć bardzo popularne są samochody klasy A-C, czyli samochody miejskie, od wielu lat coraz bardziej doceniane są samochody klasy D. Klasa D jest określana jako klasa średnia o wyższym standardzie i jest to ocena, która świadczy o tym, że samochód taki jest nieco większy od przeciętnego auta osobowego.

Dla kogo wynajem samochodu segmentu D jaka jest cena?

Zazwyczaj oznacza to, że może pomieścić w sobie pięć osób. W grupie pięcioosobowej można śmiało odbywać wycieczki i różnego rodzaju wyjazdy grupowe, zatem samochody klasy D są uznawane za takie, które doskonale sprawdzają się jako środek transportu podczas wyjazdów wakacyjnych i podobnych tego typu wypraw. Wyższa klasa zapewnia także, że w samochodzie klasy D można bez problemu zmieścić więcej bagażu niż w zwykłych samochodach miejskich. Jednakże większość osób posiada na swój użytek samochody klasy A-C. Dlatego też wypożyczenie samochody klasy D jest usługą, którą często poszukuje się w różnego rodzaju wypożyczalniach samochodowych.

Dla kogo wynajem samochodu segmentu D

Istnieje wiele tego typu wypożyczalni i znaleźć je można w praktycznie każdym większym mieście. Wynajem samochodu klasy D jest bardzo popularnym wyborem z wyżej wymienionych powodów, zwłaszcza w trakcie sezonu letniego lub w czasie poprzedzającym dłuższe wolne związane ze świętami. Ludzie często decydują się na wynajem takiego auta na parę dni, aby odbywać wycieczki do pobliskich atrakcji turystycznych. Jest to znacznie bardziej wygodny wybór niż korzystanie z transportu publicznego, który jest ograniczony tylko do odgórnie wyznaczonych tras. Pod wieloma względami jest to także bardziej ekonomiczna opcja, ponieważ wypożyczenie samochodu klasy D nie tylko pozwala na to, aby samodzielnie obierać własne trasy, ale także wiąże się z podobnymi kosztami co przejazd pociągami i innymi tego typu metodami transportu.
Dokładne modele i ceny wynajmu w segmencie klasy średniej zależą od wielu czynników, ale przede wszystkim od tego z której wypożyczalni ktoś korzysta. Do klasy D zaliczyć można takie modele samochodów jak Audi A4 kombi, Kia Optima, a także Mazda 6 III generacji. Są one na tyle popularne, że łatwo znaleźć je w zdecydowanej większości wypożyczalni samochodowych.

Cena wynajmu samochodu klasy D w Szczecinie

samochód zastęczy klasa dCena za wypożyczenie samochodu klasy D zależy oczywiście od tego na jak długi okres ktoś pragnie zdobyć takie auto. Warto jednak zauważyć, że cennik jest ustalany przez konkretne wypożyczalnie samochodowe, a one z kolei ustalają swoje stawki według tego jakie ceny wymagają wypożyczalnie konkurencyjne. Dlatego też w zależności od tego czy ktoś wypożycza samochód w dużym mieście, czy też korzysta z usług mniejszej wypożyczalni samochodowej, ceny za taką usługę mogą być bardzo inne. Warto jeszcze wziąć pod uwagę, że każdy z dostępnych na wynajem modeli samochodu klasy D może się co nieco różnić między sobą, co także wpływa na cenę. Różnice te dotyczą między innymi tego, czy w danym wariancie jest automatyczna skrzynia biegów czy też nie.
Większość wypożyczalni samochodowych oferuje dla swoich klientów doradztwo podczas wybierania odpowiedniego samochodu. Dzięki temu każdy, bez względu na to czy dobrze zna się na poszczególnych modelach samochodowych, na pewno będzie mógł znaleźć taki samochód klasy D, który spełni jego wymagania.

Jakie samochody zaliczane są do segmentu D?

Wynajem samochodów klasy D jest doskonałą opcją dla klientów wynajmujących samochód krótkoterminowo na przykład na wyjazd wakacyjny czy biznesowy. Auto z segmentu D oferuje to najczęściej luksusowe auto średniej wygodne i przestronne.  Na polskich drogach można spotkać wiele przedstawicieli tego segmentu ponieważ polacy kochają luksus i wygodę.

Segment D samochody na wynajem:

wynajem samochodu segment D Szczecin

 • Volkswagen Passat
 • Audi A4
 • Toyota Avensis
 • BMW 4
 • Skoda Superb
 • Ford Mondeo
 • Hyundai i40Kia Optima
 • Mazda 6
 • Mercedes-Benz klasy C
 • Opel Insignia
 • Peugeot 508
 • Renault Talisman
 • Volvo S60

Oferujemy również bezgotówkowy wynajem samochód zastępczy klasy D Zapraszamy do wypożyczalni samochodów Szczecin RDG Auto Rent