Cena wynajmu samochodu z segmentu A w Szczecinie

cena wynajmu segment aWynajem samochodu, to w obecnych czasach czynność dość powszechna. Auto pożyczamy na wakacjach, aby czuć się bardziej niezależni, wynajmujemy będąc w delegacji, kiedy potrzebujemy większego samochodu, aby przewieźć rodzinę, lub znajomych. Ceny wynajmu są coraz bardziej korzystne, a czasy, kiedy wypożyczenie auta było równoznaczne z fanaberią i zamożnością, już dawno minęły. Jazda pożyczonym samochodem nikogo nie dziwi, a dla niektórych, to swoisty sposób na życie. Do segmentu A zaliczamy małe samochody miejskie, które są sprawdzają się nie tylko na krótkich dystansach – prowadzi się je w prosty i wygodny sposób, a znalezienie miejsca parkingowego w zatłoczonym mieście nie sprawia żadnych problemów. To najlepsza opcja na wynajem krótkoterminowy w Szczecinie. Najpopularniejsze modele w tym segmencie to w naszej wypożyczalni to m.in. VW UP lub Skoda CitiGo.  Floty największych wypożyczalni oferują pojazdy z rożnych segmentów i z różnym wyposażeniem. Obecnie najbardziej popularne są samochody miejskie, które idealnie sprawdzają się w dużych miastach. Jaka jest cena wynajmu samochodu z segmentu A? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć.

Jakie auta należą do segmentu A

Samochody z segmentu A, to przede wszystkim małe auta miejskie. Sprawdzają się one idealnie na krótkich trasach, oraz w ruchu miejskim. Są bardzo praktyczne, zwłaszcza jeśli planujemy poruszać się po zatłoczonych ulicach. Dzięki niewielkim gabarytom, bez problemu znajdziemy miejsce parkingowe. Samochody tej klasy mało palą, są wygodne i proste w prowadzeniu. To doskonały wybór dla osób wynajmujących auto na krótki okres czasu. Najbardziej popularne są tu Skoda Citigo, Toyota Aygo, Fiat 500, czy Volkswagen Up. Pojemność silnika tych modeli, rzadko przekracza 1000cm3. Decydując się na wynajem samochodu z segmentu A, warto wziąć pod uwagę jego wielkość. Może się bowiem okazać, że podróżowanie, nawet na krótkich dystansach dla wysokich wzrostem osób jest po prostu męczące.

Cena wynajmu samochodu z segmentu A, od czego zależy

Cena wynajmu samochodu z segmentu A zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, decydujący jest tu okres wynajmu auta. Zasada jest prosta, im dłuższy jest czas użytkowania pojazdu, tym niższa jest jego cena. Wynajem krótkoterminowy wygląda najmniej korzystnie, choć to nadal bardzo dobra oferta, zwłaszcza dla osób szukających samochodu zastępczego, na czas naprawy własnych czterech kółek.  Należy tu podkreślić, że najkorzystniejsze ceny znajdziemy w większych miastach. Tam konkurencja jest duża i wiele firm oferuje swoim klientom naprawdę atrakcyjne rabaty. Najgorsza sytuacja panuje w małych miejscowościach, choć i tam zdarza się wynająć pojazd w dobrej cenie. Cena wynajmu samochodu z segmentu A w Szczecinie, zależy także od pojemności silnika i wyposażenia.  W przypadku tego pierwszego sprawa jest dość prosta, ponieważ producenci małych aut, rzadko kiedy wyposażają je w silniki o dużej pojemności. Jeśli chodzi o wyposażenie, to sprawa nie jest już tak oczywista. Samochody z nawigacją, tempomatem, podgrzewanymi fotelami, czy automatyczną skrzynią biegów są dużo droższe. Wybierając więc auto najbardziej podstawowe, z manualną skrzynią biegów, zapłacimy zdecydowanie mniej. Cena wynajmu samochodu z segmentu A w Szczecinie, jest także warunkowana ilością kilometrów jakie zamierzamy zrobić. Choć małe pojazdy wynajmuje się najczęściej w celu pokonywania niewielkich dystansów, to należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Może się bowiem okazać, że  niespodziewany wyjazd za miasto zaskoczy nas dodatkową opłatą podczas zwrotu samochodu.

skoda citi go segment a wynajemWynajmując samochód na okres krótszy niż 15 dni zapłacimy średnio ok 100 zł za dzień. To stosunkowa dobra cena, ale kiedy zdecydujemy się jeździć ponad miesiąc, koszty spadną do 69 zł za dzień. Firmy chcą  tym samym zachęcać swoich klientów do dłuższych terminów wynajmu. Jest to sprawa dość oczywista z punktu widzenia biznesu. Cena wynajmu samochodu z segmentu A, to także kaucja zwrotna, którą należny doliczyć do ostatecznej ceny. Jeszcze kilkanaście lat temu, były to ogromne koszty, często porównywalne z ceną samego wynajmu auta. Obecnie kaucja zależy od klasy pożyczanego pojazdu i jego wyposażenia. Dla samochodów z segmentu A, rzadko kiedy przekracza 300 zł. Jeśli interesuje Cię większe auto sprawdź jaka jest cena wynajmu samochodu klasy C

Wynajem samochodu z segmentu A, czy będzie dla mnie odpowiedni?

To podstawowe pytanie, które zadaje sobie osoba chcąca wypożyczyć samochód. Klienci często szukają aut tanich, także w ogólnym użytkowaniu. Trzeba jednak pamiętać, że cena, to nie wszystko i nie wolną się nią całkowicie kierować. Zadaniem wypożyczalni aut jest dostosowanie pojazdów do potrzeb swoich klientów. Stąd też warto skorzystać z fachowego doradztwa pracowników firm. Na podstawie dokładnego wywiadu z klientem, przedstawiciel firmy potrafi wybrać nam najbardziej odpowiedni samochód, często w bardzo okazyjnej cenie.

Cena wynajmu samochodu z segmentu A w Szczecinie, jest zazwyczaj najbardziej korzystna, ale trzeba pamiętać, że odpowiada ona także gabarytom auta i jego mocy. Wyjazd nad morze, czy w góry, może okazać się mało ekonomiczny i zwyczajnie męczący. Ważne jest więc, aby dokładnie przemyśleć swoją decyzję i zastanowić się do czego auto będzie nam potrzebne.

Zanim podejmiemy decyzję o wynajęciu samochodu, koniecznie zapoznajmy się z ogólnymi warunkami umowy. Żeby wyjechać pożyczonym pojazdem konieczne jest posiadanie prawo jazdy, zazwyczaj jest to okres co najmniej 2 lat, dodatkowo trzeba być pełnoletnim. Wiek jest jednak pojęciem względnym i większość firm ustala swoje własne kryteria. Warto to sprawdzić, ponieważ może się okazać, że mając skończone 20 lat nie możemy wynająć auta.

Segment A samochody na wynajem:samochód zastępczy klasy a

  • Škoda Citigo
  • Smart Fortwo
  • Toyota Aygo
  • Fiat 500
  • Ford Ka
  • Kia Picanto
  • Opel Adam
  • Peugeot 108
  • Renault Twingo
  • Volkswagen up!

Oferujemy również bezgotówkowy wynajem samochód zastępczy klasy A

Zapraszamy wypożyczalnia samochodów Szczecin RDG Auto Rent